Haber

Denizli itfaiye ekipleri enkazda bulunan para ve değerli eşyaları askerlere teslim etti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katılan Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, enkaz altında buldukları para ve değerli eşyaları güvenlik güçlerine teslim etti.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Türkiye’nin dört bir yanından arama kurtarma ekiplerinin akın ettiği deprem bölgesinde bulunan Denizli itfaiye ekipleri, Hatay merkezde çalışmaları sırasında Saraykent Mahallesi 3011 Sokak’ta enkazda bir çantada döviz, küçük bir çantada ise mücevherat buldu.

Enkazda kurtarma ekiplerinin bulduğu döviz ve ziynet eşyaları ise tutanak tutularak yetkililere teslim edildi.

İtfaiye Amiri Samet Karateke yaptığı açıklamada, depremin ardından bölgeye giderek arama kurtarma ve yardım çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

Enkazda yapılan çalışmalar sırasında döviz ve ziynet eşyalarına rastlayınca durumu yetkililere bildirdiklerini anlatan Karateke, para ve altınları kayıt altına alarak güvenlik güçlerine teslim ettiklerini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu